ubytování na Valašsku v Beskydech

 

 

Pension Fortuna

je ideální volba pro ubytování na Valašsku. V malebné vesničce Halenkov, ve východní části vsetínského okresu a v typicky horské oblasti Horní Vsacko v Beskydech je to pravé ubytování.

Pension Fortuna je situován výšce 425 m n. m., kde obcí protéká řeka Vsetínská Bečva. Rybolov a ubytování je pěkné skloubení pro fanoušky sportovního rybolovu.

Dopravní obslužnost

Pension Fortuna se nachází v blízkosti autobusové i vlakové zastávky.

Obec Halenkov

Obec Halenkov je ideálním výchozím bodem pro cykloturistiku, koloběžky a kolečkové brusle. Obec Halenkov leží uprostřed 65 km asfaltové cyklostezky.

Turistika a severská chůze

Obec Halenkov je ideální výchozí bod pro pěší turistiku, trialový běh a nordic walking .

Pěší výlety

Značené turistické stezky vás provedou po okolních kopcích: na Vsacký Cáb, Makytu, Javořinu, Kasárna, Kohůtku, Pulčinské skály, Soláň, Třeštík a další zajímavé turistické cíle.

Myslivost

Zdejší lesy nabízí hojnost lesních plodů: borůvky, houby. V neposlední řadě jsou lesy v okolí Halenkova ideálním místem pro myslivost a lov zvěře.

Zimní sporty v Beskydech

V zimním období je okolí Pensionu Fortuna rájem zimních sportů. V blízkém okolí naleznete lyžařská střediska: Ski centrum Kohútka, Ski areál Karolínka, Ski areál Kyčerka, Ski Razula, areál Machůzky a U Bambuchů, Ski Soláň. Upravené běžkařské stopy v údolí Velkých Karlovic a okolní horské hřebeny v délce 129 km upravovaných běžeckých tras čekají na vyznavače zimní turistiky.

Zážitková gastronomie v Beskydech

Na svém motovýletu můžete ochutnat zážitkovou gastronomii Michelinských šéfkuchařů v hotelu Lanterna. Svátek všech milovníků (nejen) valašské kuchyně a regionálních produktů je Karlovský gastrofestival – jedinečná gastronomická událost ve Velkých Karlovicích.

Valašské speciality

Přijeďte k nám ochutnat pravé valašské speciality a pobavit se na: tradičním jarmarku, kácení máje, poslechnout si a zatancovat na cimbálovou muziku.

Hotel Horal v Beskydech

Pro milovníky golfu je Golfové hřiště v blízkém hotelu Horal. V hotelu Horal je přístupný krytý bazén, wellness, sauny, masáže a půjčovna elektrokol a vozítek segway.

Sportovní akce v Beskydech

Milovníky sportu zveme na účast každoročně pořádaných sportovních akcí: Karlovská padesátka, Noční stopa Valachy, Valachy tour, Bike Valachy, Valachy Man.

Kultura v Beskydech

Bohatý program zažijete na tradičních akcích v okolních obcích našeho Pensionu Fortuna: Valašské Letokruhy a Hrozenkobraní v Novém Hrozenkově, Sklářský jarmark v Karolínce a ve sklárně Crystalex, kde jsou i prohlídky provozu a výroby skla. Kulturní vyžití nabízí Valašské Národní Divadlo v Karolínce.

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm

Pořádá Ondrášovu valašku přehlídka folklórních a uměleckých souborů, Cimbal Classic ve Dřevěném městečku, Svatojánský večer ve Valašské dědině – oslava letního slunovratu, noc plná magie, milostných rituálů a ohňů, Zvonečkový jarmark ve Dřevěném městečku – setkání hrnčířů, keramiků a dráteníků spojené s keramickou tvůrčí dílnou a včelařskou naučnou stezkou.

Další turistické cíle v okolí Pensionu Fortuna

Pustevny patří k nejoblíbenějším střediskům v Beskydech. Na naučné stezce Radegast objevíte Radhošť i sochu Radegasta.

Další turistické trasy: Pustevny, naučná stezka Čertův mlýn, Radhošť, Kunčice P.O. – Kněhyně – Pustevny Kněhyně

Pokoje a apartmány s vlastním sociálním zařízením

Pro naše hosty máme připravené dvojlůžkové pokoje a apartmány s vlastním sociálním zařízením, vybavenou kuchyňkou a minibarem se studenými alko i nealko nápoji a drobným snackem. Celková kapacita penzionu je 28 pevných lůžek.

V ceně ubytování nabízíme snídani a po dohodě i polopenzi. Stravování je poskytováno ve Snack baru v přízemí pensionu, který je vybaven kvalitními alkoholickými i nealkoholickými nápoji a může sloužit  k  posezení a relaxaci se skleničkou výborného Valtického vína.

V letních měsících je možnost posezení ve venkovních zahrádkách s grilováním a dětským koutkem.

Snack bar a přilehlý salonek je možné využit pro rodinné oslavy. Svatební oslavy, křtiny, oslavy jubilejí s kapacitou 30 osob.

Ubytování s domácími mazlíčky je možné za poplatek po předchozí domluvě.

V celé budově je zdarma k dispozici Wi-Fi.

V suterénu pensionu se nachází společenská místnost s biliárem a posezením, infrasauna a minifitnes.

Možnost uložení sportovního vybavení

Nabízíme možnost uložení lyží a kol v kolárně / lyžárně.

Půjčovna horských kol je pro hosty pensionu připravena po celou sezónu.

Pension je v provozu celoročně.

Ve všech prostorách pensionu je přísný zákaz kouření!!!

APARTMÁNY FORTUNA

Pokoj

Apartmán č. 2 s vířivou vanou

Apartmán č. 3 – dlouhodobě pronajato

Apartmán č. 4

Apartmán č. 5

Apartmán č.1